Viktorka a vesmírná dobrodružství

Před pár týdny přiletěla na pulty knihkupectví kniha nakladatelství Portál Viktorka a vesmírná dobrodružství. Komiksové příhody holčičky Viktorky, která putuje nekonečným Vesmírem na palubě kosmické lodi Lítavice a spolu s pilotem Žabžou a navigátorem Flájem zažívá různá dobrodružství. Zábavnou knížku komiksů jsme vám představili prostřednictvím článku o Viktorčině výstavě. Ta sice v pražské Galerii umění pro děti skončila, ale Viktorka dále cestuje po republice a její knížku komiksů by si jistě od Ježíška přál nejeden malý čtenář. 

 

Viktorka je akční zábavné děvče, které se rozhodně nenudí. V rámci studia putuje a prozkoumává planety, a to jak v čase školním, tak i ve volném čase. V příbězích se trojčlenná parta setkává s různými postavami, řeší různé potíže a nenápadně a nenásilně děti morálně vzdělává. Ano, není o čem pochybovat, máte-li děti komiksového věku, neváhejte a buď objednávejte, nebo soutěžte na Jednadvacítce! Předchozí článek si můžete připomenout ZDE.

 

O autorech:

 

Honza Smolík tvoří ilustrace a hádanky pro dětské časopisy, ilustruje knihy, učebnice, pracovní listy a výukové materiály, hravě vzdělávací weby i výstavní panely. Kreslí komiksy podle zadaných námětů a scénářů i autorské. Dlouhodobě spolupracuje s nevládními organizacemi, zvláště v oblasti environmentální výchovy. Pro Portál ilustroval např. Šimonovy pracovní listy 11 a 12, knihy Skáčeme, běháme a hrajeme si na hřišti a pod střechou či Ve škole straší.

 

Klára Smolíková publikuje metodické materiály pro ZŠ, píše také přímo pro děti. Je spoluautorkou knih Hračky a masky z papíru, Chyťte Bycha, Ve škole straší, Šimonovy pracovní listy 11 a 12. 

 

Ukázka z knihy:

 

 

Soutěž

Zaujala vás kniha? Můžete si o ní zasoutěžit. Namalujte krátký komiks o třech až šesti obrázcích a vložte ho do fotogalerie Komiks (zde).Téma je zcela na vás. Ze všech komiksů vylosujeme jednoho výherce, který knihu získá. Soutěž trvá do 30.11.2014.

 

  • chudáci kytky... ;)
    Kniha zaujala, čtu vlastně všechno. Právě jdu číst Vítkovi před odpočinkem po "O". A co že budeme číst?? Z knihovny máme půjčené knihy, výběr nechám na prtěti.

  • Jééé, první komiksy. Super :good

Oblíbené

  • Žádné komentáře nenalezeny