Pojďte si hrát do vesmíru!

Ještě do 11. října se můžete přijít nejen podívat na interaktivní výstavu v Galerii umění pro děti GUD, jejíž součástí jsou víkendové dílny pro děti (v týdnu pro žáky ZŠ a MŠ). Výstava je propojená s novou knihou komiksů Viktorka a vesmírná dobrodružství, takže se můžete s dětmi těšit na stav beztíže, skládání mimozemšťanů, tvoření vlastního souhvězdí a další vesmírné aktivity. A protože my rádi zkoušíme, co doporučujeme, také jsme se do vesmíru vydali. A tak vás to snad naláká o to víc, protože to bylo nesmírně vesmírné! 

 

 

 

Nakladatelství Portál vydalo poprvé v ucelené podobě knížku komiksů pro děti Viktorka a vesmírná dobrodružství od autorů Kláry Smolíkové a Honzy Smolíka. Že je vám to povědomé? Možná to bude tím, že komiksové příběhy o Viktorce vycházely v časopise Čtyřlístek v letech 2004–2010, kniha je na pultech od 28. srpna. A do světa Viktorky, do světa vesmíru se mohou děti dostat nyní nejen pomocí fantazie, ale mohou se k ní dostat na dosah. Vyzkoušet si různé vesmírné aktivity, jednou z nich je stav beztíže, při kterém si mohou pohrát s planetami. A nejen děti, ale i dospělí! 

 

 

 

Knížka na knoflíček

A když dorazíte o víkendu, což lze jen doporučit, můžete se zapojit i do výtvarných dílniček, které vedou autoři dětských knih. Proto se můžete nejen inspirovat a vyzvídat od těch nejzkušenějších. Jednou z dílniček bylo tvoření "Knížečky na knoflíček". A jestliže jste zvědaví a tvořiví, rádi vám prozradíme, jak na to, protože to byl bezva nápad a nám pak doma se ještě knihovnička knoflíčková během pár dní rozrostla o další kousky. Destičky jsou napůl přeložený barevný papír, dovnitř systémem harmonika poskládáme bílý papír (ten dítě popíše, pokreslí), který přilepíme jednou částí na zadní vnitřní (tj. 3.) stranu obálky. Vznikne tak jakési leporelko s klasickou obálkou (i ta je k popsání a pokreslení). Poté na přední stranu obálky přišijeme knoflíček, jehož dlouhá nitka pak obtočí knížku a my ji za provázek zamotáme vepředu za knoflíček, čímž knížku zavřeme. Větší děti zvládnou celou akci sami, menším pomůžeme my větší. Knížka se hodí na tajné zápisky, jako čtenářský deníček, jakýkoliv zápisníček, nebo i krásný dárek pro někoho milého. 

 

 

Dílničky neboli workshopy

O tomto víkendu (20. a 21.9.) se můžete plavit po moři, ale také si hrát a tvořit se Šikulou pod taktovkou autorky Jitky Fořtíkové. V sobotu to bude akce “Plavíme se po řece i po moři”, v neděli “Hrátky se Šikulou”. Sobotní ryby budou dobrými společníky a dovedou účastníky od potůčku až k moři. Navštíví také dům mořského čaroděje a jako potápěči budete lovit poklady ukryté pod hladinou. Vyrobit si budete moct také vlastní rybu a naučí vás, jak ji doma snadno krmit. Autorka Jitka Fořtíková a její pomocník Šikula pro vás mají spoustu zábavy na neděli. Začne se s tužkou a papírem, kdy si na pracovních listech vyzkoušíte zajímavé úlohy na rozvíjení rozumových oblastí. Čekají vás ale i novinky ze smart a společenských her. A další víkendy budou další programy, sledujte webové stránky a facebook, určitě to stojí za to!

 

 

Tvůrčí dílny se konají vždy od 14 - 16 hodin a jsou zdarma v rámci běžného vstupného na aktuální výstavu o Viktorce. Dílny jsou vhodné pro děti zhruba od 3 - 14 let. Doporučuji se předem rezervovat místo, my jsme to měli jen tak tak, za námi už museli být děti odmítnuty, protože v tvořivé dílně už nebylo místo. Rezervace na: rezervace@galeriegud.cz. 

  

  • Jó, jó, zažít tak stav beztíže a aspoň na chvilku být bez tíže.

Oblíbené

  • Žádné komentáře nenalezeny